Ekskursija pesčiomis – Šiaurės Jeruzalė

Nuo XIV a. Lietuvoje gyvenę žydai paliko didelį kultūrinį paveldą. Ekskursijos metu aplankysite svarbiausius su žydų tauta ir kultūra susijusius objektus.

Trukmė:
2,5 – 3 valandos

Užsisakyti

Kunigaikštis Gediminas, siekdamas nešti žinią apie Vilniaus miestą, kvietė kitas tautas įsikurti mieste kartu, visiems žadėdamas tikėjimo laisvę. Sutelkdamas skirtingus žmones, Vilnius tapo atviras ir multikultūriškas miestas. Ekskursija Šiaurės Jeruzalė leis tai pažinti iš arčiau.

Žydų istorija Vilniuje mena jau nuo XVI a. Savo klestėjimo laiku, žydų bendruomenė Vilniuje telkė per 50 tūkst. žmonių. Žydų paveldas Lietuvoje buvo gana ryškus. Miestas buvo pakankamai didelis, kad telktu dešimtis svarbių žydų bendruomenės institucijų, tačiau pakankamo dydžio, kad išlaikytų artumą ir bendrumą, kurio taip trūko kituose Europos megapoliuose. Dėl šio ryšio miestas buvo idėjų lopšys, kolektyvinės kūrybos židinys, jame susikūrė žydų bendruomenei svarbūs judėjimai, kurie vėliau pasklido ir suklestėjo kitur.

Vilniuje didžiąją gyvenimo dalį praleido ir vienas iš didžiausių XVIII a. išminčių, pasaulinio garso Toros ir Talmudo komentatorius Vilniaus Gaonas dar taip pat žinomas kaip Elijah Gaon. Šis neįtikėtino proto išminčius didelį susidomėjimą kelia iki šių dienų jo kūrybinis palikimas sudaro net 70 veikalų, kurie buvo sudaryti svarbiausiomis religijos ir mokslo temomis, Šiuo metu Vilniuje Gaono namų vietoje jo garbei paminėti pastatytas paminklas. Dėl šios ir kitų priežasčių miestą žydai pasididžiuodami vadino Šiaurės Jeruzale. 

Šios ekskursijos apie žydų istorija Vilniuje metu, kartu pažinsime vietos žydų kultūrą, papročius, sužinosime kaip gyveno čia įsikūrusi žydų bendruomenė, atrasime paslėptus likusius užrašus ir užuominas, kurios padės pažinti Vilniuje slypinčią žydų istoriją ir jos tragišką griūtį. 

Ekskursijai po žydišką Vilniu pesčiomis registruokitės čia. 

Nuo XIV a. Lietuvoje gyvenę žydai paliko didelį kultūrinį paveldą. Ekskursijos metu aplankysite svarbiausius su žydų tauta ir kultūra susijusius objektus:

Šia tema organizuojame 4 val. ir visos dienos turus pesčiomis

 

Puse dienos 4 val. 80 Eur už grupę Iki 4 žmonių*

Ekskursija Šiaurės Jeruzalė – aplankysime šiuos objektus:

 • Katedros aikštė;
 • Pilies gatvė;
 • Prezidentūra;
 • Universiteto asamblėja ir jos svarba žydų istorijai;
 • Mažasis Getas, didžiosios sinagogos ir Vilniaus žydų Gaono paminklas;
 • Vokiečių g. Ir Didysis getas;
 • Cemah šabatas paminklas
 • Paminklas geto aukoms
 • Žydų teatras;
 • Geto sukilimo vieta;
 • Vilniaus Choralinė Sinagoga.

Ekskursijos trukmė  3,5-4 val.

Ekskursijas pradedame nuo jūsų apsistojimo vietos, ekskursijos pabaigoje parvežame atgal. Dėl jūsų pačių komforto rekomenduojama pasirūpinti patogiais drabužiais ir avalyne, bei įsidėti vandens.

Į kainą įskaičiuota – gido paslaugos, benzinas bei automobilio stovėjimo mokestis. Bilietai į muziejus neįeina. Nurodyta kaina už grupę. Ekskursijos vyksta nepriklausomai nuo oro. Ekskursijas vedame – rusų, hebrajų, kalbomis. Maršrutą galima keisti pagal jūsų pageidavimus.

Domina daugiau ekskursijų susijusių su žydų paveldų Lietuvoje? Turime ir daugiau ką papasakoti:

-Ekskursija apie žydų istoriją Kaune

 * Dėl didesnių grupių galite kreiptis čia.