Kaunas žydų istorijoje

       Kaunas antras pagal dydį miestas taip pat dar vadinamas laikinąją sostine.  Kaunas žydų istorijoje buvo svarbus ne tik del geografinės padeties.  Miestas garsėja Art-deco architektūra, tarpukariu Kaunas buvo vadinamas mažuoju Paryžiumi, jo art-deco architektūra yra įtraukta į Unesco Europos architektūrinio paveldo sąrašą. Nustebsite, tačiau Kauno laisvės alėjai priklauso ilgiausio pesčiųjų tako Europoje titulas, kuris tęsiasi 1.6 km. jeigu nerūpestingai savo kelionę tęsite požemine pereja, toliau Vilniaus gatve iki miesto Rotušės viso pėsčiųjų takas pailgės bet ne prailgs iki 2.5 km. Kauno senamiestis taip pat gali pasiūlyti  daug gotikos, renesanso ir baroko stiliaus pastatų, tai tikrai išvysite ekskursijos kaune metu. 

       Prieš Antrąjį Pasaulinį karą Kaune gyveno per 35 tūkst. gyventojų, kurie mieste paliko savo pėdsaką. Kaune tarpukariu žydai studijavo, kūrė, statė ir net dalyvavo miesto politiniame gyvenime. Žydai stengėsi apsigyventi senojoje miesto dalyje ir naujajame centre – čia pirko sklypus, statė ir remontavo namus. Vienas iš nedaugelio vietos verslų buvo statyti nekilnojamąjį turtą ir nuomoti jį to meto valdžios institucijoms, todėl žydų inžinierių projektuoti statiniai vis dar stovi Kaune iki šių dienų. To meto žydų bendruomenės verslo atstovai telke didžiausius vietinius verslus tokius kaip prekyba ar spaustuvės ir taip padėjo miestui klestėti.

       Mieste vis dar rasime senų maldos namų užuominų bei vieną iš dviejų Lietuvoje išlikusių choralinių sinagogų.  XIX  a. Tai  iš dalies formavo XIX a. antrosios pusės Naujamiesčio architektūrinį veidą: dalis jų namų ne tik Kauno, bet ir visos Lietuvos mastu yra tapę architektūros paveldo objektais. Pavyzdžiui Giršos Michelsono 1909 m. statytas triaukštis namas, esantis S. Daukanto g. 25/Vienybės a. architektūros istorikų nurodomas kaip ryškiausias moderno (secesijos) pavyzdys Kaune. Pamatykite patys – registruokitės ekskursijai po Kauno istoriją!

Ekskursijoje  „Kaunas žydų istorijoje“ aplankysime šias vietas:

  • Senamiestis
  • Rotuse
  • art deco namai
  • 9 fortas;
  • Vilijampolė;
  • Horalinė Sinagoga;
  • Slabodkės ješiva; Pagal pageidavimą

Ekskursijos pradedamos sutartoje vietoje. Kaina nurodyta mažoms, iki  4 asmenų grupėms. Norėdami užsakyti ekskursiją didesnėms grupėms prašome registruotis čia. Maršrutas gali būti pakeistas pagal jūsų pageidavimus. Ekskursijas vedame – Rusų, Hebrajų kalbomis. Visos ekskursijos gali būti vedamos pėsčiomis arba automobiliu, turai vyksta visus metus. Dėl jūsų pačių komforto rekomenduojama pasirūpinti patogiais drabužiais ir avalyne, bei įsidėti vandens.

Domina ir daugiau ekskursijų?

Šiaurės Jeruzalė

Šiaurės Jeruzalė visos dienos ekskursija 

 

Registruotis