Vilnius turistams

Vilnius – Lietuvos sostinė, didžiausias šalies miestas, taip pat kultūrinis, verslo ir administracinis Lietuvos centras. Miesto vardas kilęs nuo mieste tekančios upės Vilnelės pavadinimo. Tai miestas, kasmet į šalį pritraukiantis tūkstančius keliautojų iš įvairiausių pasaulio kraštų. Pats didžiausias Vilniaus traukos centras – į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas miesto senamiestis, išsiskiriantis savo ypatinga architektūra, architektūriniais bei istoriniais paminklais, lankytinų objektų gausa.

Vienas tokių, LDK valdovų rūmai – lankytojams atvira Lietuvos praeitis. Rūmuose veikia nuolatinės ekpozicijos, rengiamos parodos, ekskursijos, vyksta įvairūs renginiai. Greta puikuojasi žymioji Arkikatedra ir Gedimino pilies bokštas, į kurį turistai kviečiami pakilti funikulieriumi, stebint vieną gražiausių kraštovaizdžių Rytų ir Centrinėje Europoje. Vilniaus centre taip pat lankytini Aušros vartai – istorinė miesto gynybinė siena, o dabar – maldos namai, Vilniaus universiteto ansamblis, Prezidentūra, Vilniaus Rotušė, gotiško stiliaus šv. Onos bažnyčia, Bernardinų vienuolynas ir beveik 327 metrų aukščio Vilniaus televizijos bokštas. Devynioliktame bokšto aukšte, siekiančiame 165 metrų aukštį, įsikūręs restoranas „Paukščių takas“ – tiek turistų, tiek vietinių itin mėgiama vieta, iš kurios galima apžvelgti visą Vilniaus miesto panoramą, skanaujant gurmaniškų patiekalų.

Vilnius išsiskiria ir muziejų, galerijų, parodų, kultūrinių bei pramoginių renginių gausa, taip pat plačiu siūlomų poilsio ir sveikatinimo paslaugų spektru bei kokybe. Turistai turi didelį puikių viešbučių ar svečių namų, SPA ir grožio centrų pasirinkimą.